Dziwnówek

Dziwnówek jest niewielką miejscowością turystyczną, zlokalizowaną pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską, będącą północną częścią Zalewu Kamieńskiego.

Miejscowość znajduje się w dogodnym położeniu komunikacyjnym (droga wojewódzka nr 102 z Międzyzdrojów do Kołobrzegu oraz droga nr 107 przez Kamień pomorski do drogi krajowej 3 (w przyszłości cały przebieg tej drogi ma stanowić droga ekspresowa S3).

Panują tu dogodne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych i wędkarstwa. W miejscowości znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerowego. Dziwnówek jest kameralną miejscowością turystyczną, dzięki czemu jest idealnym miejscem na odpoczynek z dala od zgiełku miast.

 

 

Plaża w Dziwnówku jest szeroka i czysta a piasek na niej jest drobny i żółty. Na plaży, do której są 4 wejścia, w sezonie wakacyjnym znajdują się bary, atrakcje dla dzieci, leżaki.

Plażę otaczają wydmy, porośnięte sosnami, wierzbami i rzadkimi gatunkami roślinności. Woda morska w tym regionie jest uznawana za najczystszą na całym Pomorzu i nie skażoną zanieczyszczeniami przemysłowymi.

Największym atutem Gminy Dziwnów jest prawie osiemnaście kilometrów szerokich (do 80 m.), piaszczystych i czystych plaż (1,5 km długości). Dziwnów, Dziwnówek i Międzywodzie, otrzymały certyfkat „Błękitna Flaga”, świadczący o najwyższym standardzie kąpielisk. Dojście na plażę to zaledwie 200 m.